Premiery książek - LISTOPAD

10/31/2016 38 Comments A+ a-


Hej wszystkim!
Mamy trochę wolnego, postanowiłam więc napisać kilka postów na te jesienne dni. Dzisiaj mam dla was nową serię wpisów na bloga!
Listopad już wychyla się zza rogu, a wraz z kolejnym miesiącem dostajemy nową porcję książek w księgarniach. Z pewnością jesteście ciekawi, co też w tym zbliżającym się miesiącu szykuje dla nas rynek książkowy. Ze wszystkich tytułów zebrałam te najciekawsze, które być może i dla was wydadzą się interesujące.
Zapraszam!


Rachel Caine - Atrament i krew

Jess Brightwell jest kurierem, na polecenie swojego przebiegłego ojca przemyca książki dla klientów. Wszystkiego, co wie, nauczył się z nielegalnych książek, które jego rodzina zdobywa na czarnym rynku. Ta niebezpieczna praca pozbawiła życia jego starszego brata. Ale bardziej ryzykowne jest zadanie, jakie ojciec wyznacza mu teraz. Jess ma zostać szpiegiem rodziny w Wielkiej Bibliotece...
Rozpoczyna szkolenie w Bibliotece. Wszyscy tu mają tajemnice: uczniowie i ich mentor - bezlitosny Bibliotekarz. Jess z przerażeniem odkrywa, że dla tych, którzy nią rządzą, wiedza jest cenniejsza niż ludzkie życie. I że wkrótce spłoną zarówno buntownicy, jak i książki...

Weronika Wierzchowska - Życie tak zwyczajne

Anna zaczyna pracę w technikum jako stażystka ucząca chemii. Przez niedoświadczenie i brak przygotowania do zawodu pakuje się w kolejne kłopoty, nie radzi sobie w kontaktach z uczniami i nauczycielami, przez których czuje się na dodatek poniżana. Zamierza zrezygnować z kariery pedagogicznej, kiedy w jej ręce wpada tajemniczy dziennik. Badając jego historię, poznaje losy kilku nauczycielek i guwernantek jak ona borykających się z przeciwnościami losu. Historie pięciu kobiet, które, choć dzielą je lata i warunki życia, są sobie zadziwiająco bliskie.


Tana French - Zdążyć przed zmrokiem


Trójka dwunastoletnich dzieci – Germanie, Adam i Peter – bawi się przy drodze koło miasteczka Knocknaree, a potem wchodzi do przylegającego do niej lasu. Adam zostaje odnaleziony kilka godzin później w stanie bliskim katatonii, w zakrwawionej odzieży. Germanie i Peter znikają bez śladu. Dwadzieścia lat później, obecnie Rob Ryan, pracuje w wydziale zabójstw. Wraz ze swoją partnerką Cassie Maddox rozpoczyna śledztwo w sprawie zamordowania dwunastoletniej Katy Devlin. Co łączy tę zbrodnię z wydarzeniami z 1984 roku? Obie sprawy są do siebie łudząco podobne. Dla Ryana dochodzenie ma dodatkowo wymiar osobisty – musi nie tylko odnaleźć mordercę, ale zmierzyć się z własnymi traumatycznymi przeżyciami z dzieciństwa, o których do tej pory wolał milczeć. Pojawia się coraz więcej trudnych pytań. Pozornie normalna rodzina ofiary wydaje się skrywać wiele tajemnic.

Blake Crouch - Mroczna Materia


"Jesteś w życiu szczęśliwy?"
To ostatnie słowa, które słyszy Jason Dessen, zanim zamaskowany porywacz pozbawia go przytomności. Gdy się budzi, jest przywiązany do noszy i otaczają go ludzie w kombinezonach zabezpieczających przed działaniem substancji niebezpiecznych. Uśmiecha się do niego mężczyzna, którego Jason nigdy w życiu nie widział, który zaczyna przemowę od słów: "Witaj z powrotem, Jasonie. Gratulacje". 
W świecie, w którym się obudził, życie Jasona jest całkiem inne niż to, które prowadził. Jego żona nie jest jego żoną. Jego syn nigdy nie przyszedł na świat. A on sam nie jest tuzinkowym profesorem fizyki na uniwersytecie, lecz fetowanym geniuszem, który osiągnął coś wielkiego. Coś niemożliwego. 
Czy ten świat jest snem, czy snem był świat poprzedni? Nawet jednak jeśli dom, który pamięta, jest prawdziwy, jak Jason ma wrócić do rodziny, którą kocha?

 Colleen Hoover - November 9

9 listopada to data, która zaważyła na losach Fallon i Bena. Tego dnia spotkali się przypadkiem i od tej chwili zaczynają tworzyć dwie historie: jedna to ich życie, drugą pisze Ben zauroczony swoją nową muzą. Choć los postanawia ich rozdzielić, to wzajemna fascynacja jest na tyle silna, że nie może pokonać jej ani czas, ani odległość. Co roku 9 listopada rozpoczyna kolejny rozdział historii – tej realnej i tej fikcyjnej. Gdy nieubłaganie zbliża się koniec powieści, szczęśliwe zakończenie wydaje się jedynie mrzonką, bo historia na papierze zaczyna różnić się od tej, w którą wierzy Fallon... 


Neal Stephenson - 7EW

Co by się stało, gdyby nastąpił koniec świata?
Kiedy kataklizm przemienia Ziemię w tykająca bombę zegarową, rozpoczyna się rozpaczliwy wyścig z tym, co nieuchronne. Zostaje opracowany ambitny plan, który ma zagwarantować przetrwanie ludzkości poza obszarem ziemskiej atmosfery, ale na nieustraszonych pionierów czyhają nieprzewidziane niebezpieczeństwa. Ostatecznie zostaje ich dosłownie garstka... Pięć tysięcy lat później ich potomkowie – trzy miliardy ludzi zaliczające się do siedmiu odrębnych ras – rozpoczynają kolejną zuchwałą podróż w nieznane, na obcą planetę, którą kosmiczna katastrofa i upływ czasu zmieniły nie do poznania. Na Ziemię. 

Amber Smith - Co mnie zmieniło na zawsze

To nie liceum ją zmieniło. To gwałt. 
Pewnego wieczoru najlepszy przyjaciel jej brata – niemal członek rodziny – sprawia, że świat Eden wywraca się do góry nogami. To, co kiedyś wydawało się proste, teraz jest skomplikowane. To, co kiedyś wydawało się prawdą, teraz jest kłamstwem. Ci, których kiedyś kochała, teraz budzą tylko jej nienawiść. Nic już nie ma sensu. Wie, że powinna powiedzieć komuś o tym, co się stało, ale nie może tego zrobić. Więc ukrywa to w sobie, głęboko. Ukrywa też to, kim kiedyś była – bo teraz jest już inna. Na zawsze.


Jennifer Donnelly - Płytkie groby

Nowy Jork, XIX wiek. Przed piękną i bogatą Jo Monfort rysuje się świetlana przyszłość. Jednak jej plany unicestwia rodzinna tragedia: ojciec Jo ginie od przypadkowego postrzału. Czy jednak naprawdę był to wypadek? Dziewczyna ma wątpliwości.
Z pomocą Eddiego – młodego, niezwykle przystojnego reportera – Jo próbuje dociec prawdy. Im bliżej jest rozwiązania, tym więcej może stracić. Ale jest już za późno, by się wycofać. A życie bywa mroczniejsze, niż Jo Monfort, dziewczyna z dobrego domu, mogła sobie wyobrazić.


Remigiusz Mróz - Świt, który nie nadejdzie

Były pięściarz, Ernest Wilmański, to człowiek bez przeszłości. Stracił wszystko, co miał do stracenia. W poszukiwaniu nowego życia wyjechał do stolicy, jednak znalazł się w złym czasie i w złym miejscu. Zanim zaczął rozglądać się za pracą, praca znalazła jego i... nie miała nic wspólnego z uczciwym zarobkiem.
Wilmański wbrew swojej woli został wciągnięty w świat Banników, grupy przestępczej, która swą nazwę zawdzięcza temu, że z przeciwnikami rozprawia się tak, jak robił to słowiański demon – topiąc ich w baniach.
Ernest wspina się po gangsterskiej drabinie, nie spodziewając się, że jedna kobieta może pokrzyżować wszystkie jego plany. Ani że zjawy z przeszłości dopomną się o uwagę...

Nina Willner - Lata rozłąki

Czy czterdzieści lat to dużo w dziejach ludzkości lub w historii Europy? Być może nie aż tak wiele jak w losach niemieckiej rodziny, której życie śledzimy od momentu, kiedy przychodzi jej borykać się z wprowadzaniem nowego porządku po 1945 roku, gdyż znalazła się w sowieckiej strefie okupacyjnej. Śledzimy losy prawdziwych, żywych ludzi, które przeplatają się z historią NRD i realiami życia w tym kraju – dla jednych to okres konformizmu, próba dostosowania się i przetrwania. Inni czuli, że więzienie, jakim staje się ich państwo, to koszmar. Hanna, najstarsza córka, pragnąc zrealizować zaszczepione w niej przez ojca w innej epoce ideały, decyduje się na desperacką ucieczkę na Zachód, która wprawdzie ma swoje reperkusje dla tych, którzy pozostali, ale jej przynajmniej pozwala na życie w wolnym świecie. W wolności, jaką uosabia dla niej zamek w Heidelbergu. Nigdy jednak nie zapomni o swej miłości do rodziny, która pozostała za żelazną kurtyną i z którą przez czterdzieści lat nie będzie jej się wolno zobaczyć... 

Gayle Forman - Zostaw mnie

Maribeth Klein to wiecznie zabiegana pracująca matka. Wszystko co wiąże się z domem, z mężem i z dziećmi spoczywa na jej barkach.
W okresie rekonwalescencji Maribeth nabiera przekonania, że nie jest w stanie sprostać wymaganiom wszystkich wokół, decyduje się więc na krok zupełnie nie do pomyślenia. Pakuje się i wyjeżdża. Jak to jednak często w takich przypadkach bywa, po przybyciu w nowe miejsce zaczyna patrzeć na swoje życie z innej perspektywy. Z dystansu może inaczej ocenić oczekiwania swoich bliskich, a także swoje życie zawodowe. Dzięki wsparciu nowych przyjaciół udaje jej się odkryć w sobie tajemnice, które dotychczas skrywała nie tylko przed rodziną, ale nawet przed samą sobą.

Cecelia Ahern - Podarunek

Wydaje się, że Lou Suffern ma wszystko, ale w rzeczywistości nie ma niczego. Zabiegany pracoholik, dla którego najważniejsza jest rywalizacja ze współpracownikami, zaniedbuje rodzinę i lekceważy wszystko co nie ma bezpośredniego związku z jego zawodową karierą. Najchętniej przebywałby w dwóch miejscach równocześnie, ale to przecież niemożliwe. Czy na pewno?
Za sprawą obdarzonego nadzwyczajnym darem Gabe'a – pierwszego człowieka, któremu bezinteresownie pomógł – zyskuje ten nadzwyczajny dar i... No właśnie, czy uda mu się zmienić swoje życie? Czy szczęście, które do tej pory wymykało mu się z rąk, wreszcie stanie się czymś więcej niż tylko nieuchwytnym marzeniem?


I to tyle z listopadowych nowości. Które z nich przypadły wam do gustu, a na które czekacie z niecierpliwością? Piszcie!
Ja tymczasem żegnam się z wami i

do następnego!

Dwudziestojednoletnia studentka języków obcych w turystyce. Leniwy i uparty człowiek. Zagorzały miłośnik i zbieracz książek. Od czasu do czasu twórca.

38 komentarzy

Napisz komentarzy
31/10/16 08:47 delete

Nie czytałam zadnej, ale kilka mam w planach. Oczywiście, jeśli dostanę je w swoje ręce.
Pozdrawiam i życzę miłej lektury :)

Reply
avatar
31/10/16 10:11 delete

"Życie tak zwyczajne" ma magiczną okładkę :o
Coś pięknego!
Przeczytałabym chętnie "Co mnie zmieniło na zawsze", no i Hoover naturalnie :D
pozdrawiam
http://na-planecie-malego-ksiecia.blogspot.com/

Reply
avatar
31/10/16 10:21 delete

Chyba zaopatrzę się w "Co mnie zmieniło na zawsze". Drugi raz spotykam się z tą książką i zaintrygowała mnie jeszcze bardziej.

Reply
avatar
helena
AUTHOR
31/10/16 11:07 delete

Tyle ciekawych premier, a tak mało czasu na czytanie... W dodatku w październiku kupiłam ponad 11 książek, zatem w listopadzie muszę trochę przystopować.

Reply
avatar
Unknown
AUTHOR
31/10/16 11:17 delete

Muszę koniecznie kupić "Mroczną Materię", bo bardzo mnie zaintrygowała. Chociaż fabuła wydaje się dziwnie znajoma :)

Reply
avatar
31/10/16 11:59 delete

Super ♥
Kurcze, odkąd usłyszałam o "November 9" mam na ta książkę straszną ochotę ♥ i w końcu jest wydana po polsku ♥
Bardzo fajny pomysł na serie, a "Płytkie groby" maja świetną okładkę ♥
Buziaki :*

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
31/10/16 12:59 delete

Zgadzam się! To właśnie na okładkę wpierw zwróciłam uwagę, kiedy zobaczyłam "Życie tak zwyczajne". Bardzo śliczna!

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
31/10/16 12:59 delete

Mnie również bardzo ciekawi tak książka. :)

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
31/10/16 13:00 delete

Znam ten ból. Też mam niewiele czasu na czytanie, więc i na kupno nowych książek nie mogę sobie pozwolić. :(

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
31/10/16 13:01 delete

Oj tak, "Mroczna Materia" wydaje się być bardzo interesująca. I tak okładka! Mnie również opis kojarzy mi się z inną książką bądź filmem.

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
31/10/16 13:02 delete

Założę się, że to właśnie na tę książkę czeka największa ilość czytelników. "November 9" bardzo kusi.
Zgadzam się co do okładki "Płytkich grobów"!

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Alive17
AUTHOR
31/10/16 13:41 delete

Listopad zapowiada się naprawdę ciekawie pod względem czytelniczym. Szkoda jednak, że brakuje czasu na czytanie tych cudeniek :)
http://alive117.blogspot.co.ke

Reply
avatar
Zaczytana
AUTHOR
31/10/16 13:56 delete

Bardzo kusisz. Nie wiem co wybrać, ale pewnie któraś z nich wpadnie w moje ręce. :)

Reply
avatar
Judyta Z
AUTHOR
31/10/16 14:17 delete

"7EW" będzie mój ;P Trochę boje się tej książki, bo zapewne będzie ciężka i skomplikowana, ale już od dawna chcę zapoznać się z autorem :)
Książka Mroza zapowiada się ciekawie, ale chyba w pierwszej kolejności skuszę się na "Behawiorystę", a później się zobaczy ;) W każdym bądź razie niektóre książki Mroza mnie zachwycają, jak "Parabellum", a niektóre rozczarowują, jak "Kasacja", ale postanowiłam spróbować sięgnąć po inny kryminał autora - mam nadzieję, że tym razem będzie dobrze ;)
Pozdrawiam serdecznie!
houseofreaders.blogspot.com

Reply
avatar
Gab riela
AUTHOR
31/10/16 14:23 delete

Matko, "Płytkie groby" mają tak cudowną okładkę, że głowa mała *.* N\To mój numer jeden na liście must read!

Reply
avatar
Unknown
AUTHOR
31/10/16 16:50 delete

Jak na razie odpuszczę sobie Mroza. Nie chcę ,, spróbować'' jego stylu pisania przez co nie rozumiem szału na temat tego autora.
Ciekawa jestem November 9. Autorka bardzo mnie przekonała do siebie po książce ,,Hopeless''.
Mroczna materia wydaje się być tajemnicza, jakby jakiś sekret miała w środku.
A Płytkie Groby to już totalna niewiadoma. Okładka taka piękna i taka straszna...
Pozdrawiam!
http://magia-ksiazek-recenzje.blogspot.com/

Reply
avatar
31/10/16 20:15 delete

"Co mnie zmieniło na zawsze" to dla mnie pozycja obowiązkowa, bo lubię powieści o tak trudnych tematach.

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
1/11/16 21:00 delete

Też nad tym ubolewam! Tyle dobrych książek, a nie ma kiedy po nie sięgnąć. :(

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
1/11/16 21:05 delete

Oj kuszę, bo jest czym! Książki wydają się bardzo dobre. Pewnie ja też się nie oprę i po którąś sięgnę. :)

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
1/11/16 21:07 delete

Też czaję się na 7EW - wydaje się bardzo interesująca. I ta minimalistyczna okładka! Od Mroza na pewno muszę sięgnąć po drugi tom Parabellum, potem pewnie będę czytać inne jego książki. :)

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
1/11/16 21:07 delete

Zgadzam się, okładka jest świetna!

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
1/11/16 21:09 delete

Może chcesz spróbować od "Parabellum" od Mroza właśnie? Ja zaczęłam przygodę z jego twórczością właśnie od tej serii i się nie zawiodłam. :)
Też jestem ciekawa "November 9", z tą różnicą że ja tą książką będę sobie wyrabiać opinię o autorce, bo na razie mam o niej mieszaną opinię.

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Unknown
AUTHOR
1/11/16 22:44 delete

Kilka tytułów przyciągnęło moją uwagę. Rachel Caine znam z "Wampirów z Morganville". Jestem ciekawa jak poradzi sobie w nowej serii. Mroza prędzej, czy pózniej przeczytam. Zaciakawiła mnie też między innymi "Mroczna materia" i "Płytkie groby".
Pozdrawiam!
www.lektura.blogspot.com

Reply
avatar
Ola G.
AUTHOR
2/11/16 01:28 delete

Osobiście chętnie przeczytałabym ,,Co mnie zmieniło na zawsze" i to chyba jedyna premiera na którą faktycznie czekam ;). Jeśli będę miała okazję to na pewno przyjrzę się November 9 i Płytkim grobom - pierwsza to cóż... Hoover, a jej zawsze należy się trochę uwagi, a fabuła drugiej brzmi naprawdę interesująco :).

Reply
avatar
2/11/16 11:49 delete

Pierwsza książka wygląda na dość ciekawą. Całkiem fajny pomysł na książkę.
Ale ja tam czekam na Przebudzenie Króla jak na razie :D
Pozdrawiam.
http://life-ishappiness.blogspot.com/

Reply
avatar
2/11/16 16:20 delete

Nie wiedziałam, że wychodzi tyle ciekawych książek. To rzuca inne światło na moje przyszłe plany czytelnicze :D

Pozdrawiam
To Read Or Not To Read

Reply
avatar
2/11/16 17:16 delete

O kurde. A to szok. Nie wiedziałam, że Ahern ma kolejną nową pozycję, to samo z Weroniką Wierzchowską i Foreman. Te dwie ostatnie z pewnością przeczytam! I ta pierwsza pozycja również wydaje się ciekawa... ;) A November 9 czytałam. ;)

Reply
avatar
Amanda
AUTHOR
3/11/16 02:21 delete

Mroczna materia i 7EW to zdecydowanie moje typy, zwłaszcza ten pierwszy tytuł. :) No i November 9 już miałam okazję czytać i zdecydowanie polecam - genialna historia. ;)

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
3/11/16 15:48 delete

Też zainteresowała mnie ta pozycja. Niewiele jest książek, które podejmują tak trudny temat.

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
3/11/16 15:49 delete

Również znam Rachel z "Wampirów z Morganville" i bardzo podobała mi się ta seria (mimo że była dość długa). "Mroczna materia" jak i "Płytkie groby" z pewnością wyróżniają się fantastycznymi okładkami. :)

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
3/11/16 15:50 delete

Ja pewnie również zerknę na Hoover, bo jej twórczość to dla mnie wielka niewiadoma - nie wiem, co o niej sądzić. :)

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
3/11/16 15:51 delete

Ja jeszcze nie czytałam serii "Kruk Kroków", ale jest tak zachwalana, że pewnie prędzej czy później ją przeczytam. Ile ja mam książek do przeczytania, o matko!

Pozdrawiam! :)

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
3/11/16 15:51 delete

Haha, też byłam zaskoczona. To tak bardzo burzy moje plany czytelnicze, że już nie wiem, co czytać. A jest tego sporo. :D

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
3/11/16 15:53 delete

Podejrzewam, że książka "Podarunek" od pani Ahern to nowe wydanie, ponieważ już wcześniej widziałam tę książkę na internecie. Książka Weroniki bardzo mnie ciekawi i też z pewnością przeczytam. :)

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
3/11/16 15:54 delete

Skoro polecasz "November 9" to muszę sięgnąć. Może w końcu moja opinia o pani Hoover się wyklaruje! :)

Pozdrawiam!

Reply
avatar
5/11/16 11:53 delete

Kurde, no skądś znam tą Rachel Caine, ale nie mam pojęcia skąd... Coś na pewno czytałam tej kobiety. Wiem! Wampiry z Morganville. Cholerne dziadostwo, okropnie mi się nie podobało, słaba książka generalnie ;/
W ogóle okładka jej nowej książki strasznie przypomina mi "Angelfall".
A propos okładek "Płytkie groby" mają świetną!
Osobiście zainrygowała mnie "Adumienia", której tutaj akurat nie uwzględniłaś. Jestem bardzo ciekawa, choć to książka polskiej autorki kurde i nie wiem co z nią począć ;<

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
5/11/16 15:36 delete

No proszę, mi się "Wampiry z Morganvile" bardzo podobały. :D Czytało się całkiem szybko i nawet z zaangażowaniem śledziłam losy bohaterów.
Nie przyszło mi do głowy, że ta okładka przypomina "Angelfall" ale jakieś podobieństwo faktycznie jest.
"Płytkie groby" mają naprawdę wspaniałą okładkę!
Zastanawiałam się, co to ta książka "Andumenia", bo kompletnie nie kojarzyłam żadnej po nazwie, ale zobaczyłam okładkę i jednak kojarzę! Też jestem jej ciekawa, ale faktycznie - jest ta obawa, że polskie. Ale w sumie, polskie nie musi być wcale gorsze. Ja bym przeczytała. :D

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Istota ludzka
AUTHOR
5/11/16 17:05 delete

Nie czytałam żadnej z wymienionych książek, jednakże słyszałam o "Zostaw mnie", wkrótce po nią chwycę! :)

Zapraszam na bloga-konkurs, w którym do wygrania jest książka! :)
http://istotaludzkaa.blogspot.com/

Reply
avatar

Jeżeli spodobał Ci się mój wpis, proszę skomentuj.
Będzie mi niezmiernie miło! :)
Do komentowania nie musisz się logować. Ta opcja włączona jest również dla anonimowych użytkowników.