Premiery książek - STYCZEŃ

1/01/2017 16 Comments A+ a-


SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

Mam nadzieję, że bawicie się świetnie na Nowy Rok!
Przygotowałam dzisiaj dla was kolejny wpis z serii premier książkowych. Mam nadzieję, że wstaniecie po świetnej zabawie i będziecie mieć trochę czasu na zerknięcie, co też styczeń ma dla nas w zanadrzu.
A mogę zagwarantować, że ma dość dużo. Dla każdego coś się znajdzie! :)
Zaczynajmy!


Mark Lawrence - "Wojna Czerwonej Królowej" Tom 1

(4 stycznia 2017) 

Czerwona Królowa jest stara, ale budzi grozę wśród królów Rozbitego Imperium. Odkąd objęła tron prowadzi wojnę, sekretną walkę z siłami, które stoją za narodami. Stawką w tej wojnie jest coś więcej niż terytoria czy złoto. Jej najpotężniejszą bronią jest Milcząca Siostra, którą mało kto widzi i o której się nie mówi.
Wnuk Czerwonej Królowej, książę Jalan Kendeth, pijak, hazardzista i kobieciarz, jako jeden z niewielu widzi Milczącą Siostrę. Dziesiąty w kolejce do tronu, jest całkiem zadowolony ze swego statusu pomniejszego książątka. Zwykle udaje, że nie jest świadomy obecności okropnej staruchy przy boku królowej-babki. Ale nadciąga wojna. Świadkowie twierdzą, że zbliża się armia nieumarłych, więc Czerwona Królowa wzywa członków rodu do obrony królestwa. Jal uważa, że to czcze pogłoski, a jeśli nawet jeśli tkwi w nich ziarno prawdy, to jego to nie dotyczy. Ale jest w błędzie.
Po wyrwaniu się z pułapki zastawionej przez Milczącą Siostrę, los splata magicznie życie Jalana z porywczym wojownikiem z północy. We dwóch podejmują wędrówkę przez Imperium, by przełamać wiążące ich zaklęcie. Po drodze wystawieni są na śmiertelnie niebezpieczeństwa, natykają się na chętne niewiasty oraz żądnego władzy księcia Jorga Ancrath. Jalan powoli zaczyna dostrzegać przebłyski prawdy - on i Wiking są tylko pionkami w grze, częścią posunięć w długiej wojennej rozgrywce. Władzę nad planszą sprawuje zaś Czerwona Królowa.


H.P. Lovecraft - "W górach szaleństwa i inne opowieści"

(9 stycznia 2017)
Dzieła „dżentelmena z Providence”, jak nazywano pisarza, stanowiły inspirację dla tak głośnych autorów horrorów jak Stephen King, Anne Rice czy Clive Barker. Doprowadzając do perfekcji swój styl, cyzelował w opowiadaniach gotycki klimat niezwykłości od tych najwcześniejszych aż po najsłynniejsze z cyklu mitów Cthulhu. Niniejszy tom zawiera najbardziej reprezentatywne powieści i opowiadania wybrane z niezwykle bogatego dorobku mistrza makabry, zarówno te wykorzystujące poetykę sennych koszmarów, jak i opisujące równie przerażającą jawę.

Brandon Sanderson - "Bezkres magii" 

(11 stycznia 2017)
„Tancerka Ostrza“, zupełnie nowa mikropowieść ze świata Archiwum Burzowego Światła jest ukoronowaniem Bezkresu magii, pierwszego zbioru opowiadań Brandona Sandersona. Obowiązkowa lektura dla fanów. Zbiór zawiera ponadto osiem innych tekstów: „Nadzieja Elantris“ (Elantris) „Jedenasty metal“ (Z Mgły Zrodzony) „Dusza cesarza“ (Elantris) „Allomanta Jak i Czeluście Eltanii, odcinki od 28 do 30“ (Z Mgły Zrodzony) „Biały piasek“ (fragment, Taldain) „Cienie dla Ciszy w lasach Piekła“ (Tren) „Szósty ze Zmierzchu“ (Pierwsza od Słońca) „Z Mgły Zrodzony: Tajna Historia“ (Z Mgły Zrodzony) Te wspaniałe utwory ukazują ogrom cosmere i opowiadają ekscytujące historie. Wśród nich znajduje się nagrodzona Hugo mikropowieść „Dusza cesarza“ i fragment powieści graficznej „Biały piasek“.

Walter Tevis - "Człowiek, który spadł na Ziemię"

(13 stycznia 2017)
Thomas Jerome Newton przybywa na Ziemię. Celem jego wizyty jest zdobycie wody, której dramatyczny brak jest przyczyną wymierania życia na jego rodzimej planecie. Korzystając ze swoich nadludzkich możliwości, szybko zaczyna zdobywać fortunę niezbędną do realizacji projektu. Niestety, sprawy się komplikują. Newton coraz bardziej zwleka z wykonaniem zadania. Niezwykle realistyczna opowieść o obcym na Ziemi – realistyczna na tyle, że staje się metaforą naszego własnego egzystencjalnego smutku i samotności.

Virginia C. Andrews - Rodzina de Beers. Tom 1. "Willow"

(10 stycznia 2017)
Willow de Beers jest dzieckiem adoptowanym, żyjącym w bolesnym rozdarciu pomiędzy ukochanym tatą a egoistyczną, bezwzględną matką, od której dowiaduje się, że jest córką pacjentki swojego ojca, wziętego psychiatry. Kiedy po śmierci rodziców Willow znajduje pamiętnik ojca, poznaje dalszy ciąg rodzinnego sekretu, który burzy podstawy jej świata. Aby poskładać go na nowo, rzuca studia i jedzie do Palm Beach tropem rodzonej matki. Tam, pod pozorem badań nad bogatą elitą, próbuje do niej dotrzeć i dowiedzieć się prawdy. Bajeczny blichtr Florydy jest w stanie olśnić każdego. Kiedy na horyzoncie pojawia się młody prawnik Thatcher Eaton, Willow wdaje się w gorący romans w cudownej scenerii. Ale mroczne tajemnice nie pozwalają o sobie zapomnieć, a złudny blask szczęścia nie jest w stanie ich przyćmić...


Remigiusz Mróz - "W kręgach władzy"

(11 stycznia 2017)
Pierwsza polska seria political fiction! Marszałek sejmu, Daria Seyda, budzi się w pokoju hotelowym, nie pamiętając, jak się w nim znalazła ani co się z nią działo przez ostatnich dziesięć godzin. Jest przekonana, że stała się ofiarą manipulacji, ale nie wie, kto ani dlaczego może za nią stać. Tymczasem Patryk Hauer, wschodząca gwiazda prawicy, podczas prac komisji śledczej odkrywa polityczny spisek sięgający najistotniejszych osób w kręgach władzy. Seyda i Hauer znajdują się po przeciwnych stronach sceny politycznej. Dzieli ich wszystko, ale połączy jedna sprawa...

Jojo Moyes - "Dziewczyna, którą kochałeś" 

(11 stycznia 2017)
"Ten portret to moja ulubiona rzecz w całym domu. Właściwie na całym świecie. Przypomina mi o dziewczynie, którą kiedyś byłam. Która nie martwiła się na okrągło. I która potrafiła się bawić, po prostu... robiła różne rzeczy. O dziewczynie, którą chcę znów być ". W życiu Liv nic nie poszło zgodnie z planem. Zamiast cieszyć się miłością męża i myśleć o przyszłości, została sama. Jedyne, na co ma ochotę, to wejść pod kołdrę i już nigdy nie wyściubiać spod niej nosa. Wypić o jeden kieliszek wina za dużo i zapomnieć o mailach od komornika i mężczyźnie, który miał być spełnieniem marzeń, a zniknął bez słowa. Jedyne, co pomaga jej przetrwać, to portret dziewczyny, zaręczynowy prezent. Najcenniejsza rzecz, jaką ma. Kiedy ktoś chce jej go odebrać, Liv zaczyna walczyć. O obraz i o siebie. Podobno można łamać zasady, jeśli się kocha...

Tarryn Fisher - "Margo"

(11 stycznia 2017)
Margo nie jest jak inne nastolatki. Żyje w miasteczku Bone, które reszta społeczeństwa omija szerokim łukiem. Swój dom nazywa „pożeraczem". Jej cierpiąca na depresję matka nie odzywa się do niej i traktuje niczym służącą.
Dziewczyna trzyma się na uboczu, spędza swoje dni w samotności bez kontaktu z rówieśnikami. Jej życie zmienia się nieodwracalnie kiedy poznaje Judah – starszego chłopaka z sąsiedztwa. Sparaliżowany, na wózku inwalidzkim pokazuje Margo, że można cieszyć się życiem nawet w Bone.
Kiedy w okolicy ginie 7-letnia dziewczynka, dwójka osobliwych przyjaciół rozpoczyna prywatne śledztwo. W głowie Margo pojawia się desperackie pragnienie, aby wytropić odpowiedzialnych za tę zbrodnię. I przykładnie ukarać... „Oko za oko. Krzywda za krzywdę. Ból za ból”. Rozpoczynając bezlitosne polowanie na zło, dziewczyna nie zdaje sobie sprawy, że przyjdzie jej zapłacić za nie własną duszą...  Najbardziej brutalna prawda to ta o nas samych.

Maja Lidia Kossakowska - "Bramy światłości"

(11 stycznia 2017)
Pan odszedł i serce świata przestało bić. Królestwo, oparte na solidnej podstawie niebiańskiej hierarchii, musi trwać.
Daimon, jeszcze niedawno wyrzutek i szaleńca, pragnący zniszczyć świat, znów stał się szanowanym, choć niezbyt lubianym Świetlistym, Abaddonem Niszczycielem, w służbie Królestwu. Odwieczna, ulubiona banda uskrzydlonych drani, zabójców i intrygantów na nowo przygarnęła go do swoich wielkich, gorących serc. Alleluja!
Świetlista z dobrego rodu, imieniem Sereda - podróżnik, kartograf, odkrywca - która właśnie wróciła z kolejnej wyprawy, przyniosła Razjelowi, Panu Tajemnic dobrą nowinę. Znane jest miejsce bytności Pana. Królestwo organizuje ekspedycję badawczą w dzikie i nieznane Strefy Poza Czasem, by rzucić się w wir najbardziej szalonych niebezpieczeństw czyhających gdzieś na najparszywszym zadupiu wszechświata i odnaleźć emanację Światłości. Dowódcą wyprawy zostaje Tańczący Na Zgliszczach ze śmiercionośną Gwiazdą Zagłady.
Uważajcie na marzenia, skrzydlaci. Czasem spełniają się, jak klątwa.

Samantha Young - "To, co najważniejsze"

(11 stycznia 2017)
Witamy w Hartwell, spokojnym, nadmorskim miasteczku, gdzie dzięki tajemnicy sprzed wielu lat pewna kobieta zrozumie, co znaczy prawdziwa miłość.
Doktor Jessica Huntington całym sercem angażuje się w problemy swoich podopiecznych z więzienia dla kobiet, ale w życiu prywatnym starannie unika związków uczuciowych. Nauczyły ją tego bolesne doświadczenia. W więziennej bibliotece odkrywa plik starych listów miłosnych i jedzie do malowniczego Hartwell, żeby dostarczyć je adresatowi. Nadmorskie miasteczko rzuca na Jessicę swój czar, ale jeszcze większe wrażenie robi na niej przystojny właściciel miejscowego baru.
Od czasu rozwodu z niewierną żoną, Cooper Lawson skupia się na tym, co najważniejsze: na rodzinie i prowadzeniu baru przy nadbrzeżnej promenadzie, który od lat znajduje się w posiadaniu Lawsonów. Jednak kiedy Jessica przekracza progi jego knajpki, gotów jest znów otworzyć swoje serce. Chociaż wzajemne przyciąganie staje się coraz silniejsze, Jessica z uporem broni się przed bliskim związkiem. Aby przekonać ją, że jest w życiu coś, o co warto walczyć, Cooper będzie musiał ofiarować jej więcej niż tylko namiętność.


Aleksander Wójcik, Maciej Zdziarski - "Dobranoc, Auschwitz"

(11 stycznia 2017)
Józef Paczyński, rocznik 1920. Więzień numer 121 – z pierwszego transportu, fryzjer komendanta Rudolfa Hössa. Na pytanie, czemu nie poderżnął mu gardła, będzie musiał odpowiadać przez całe życie.
Marceli Godlewski, 1921, AK-owiec, egzekutor Kedywu. Po wielu miesiącach przesłuchań trafia do obozu, skąd ucieka przy pierwszej okazji.
Lidia Maksymowicz, najmłodsza. Uwięziona jako trzyletnia dziewczynka. Wystraszone dziecko ukrywające się pod pryczą przed wzrokiem doktora Mengele.
Karol Tendera, więzień numer 100 430. Zakażony tyfusem w ramach eksperymentu medycznego. Nigdy nie pogodzi się z tym, że można bezkarnie mówić o „polskich obozach zagłady”.
Stefan Lipniak, 1924. Czterdzieści cztery miesiące za drutami. Cała młodość. Niewiele o tym mówi, bo życie to nie tylko obóz.
Mija 70 lat. Byli więźniowie Auschwitz nadal żyją i są wśród nas. Spotykamy ich na ulicy, w tramwaju, w aptece. Mijamy w pośpiechu, nie zwracając uwagi. Wciąż mają dużo do opowiedzenia. Oto ich historie.

Kimberly McCreight - "Outliersi"

(11 stycznia 2017)
Wszystko zaczyna się od smsa: "Wylie, błagam, pomóż mi". Wylie nie rozmawiała z Cassie od ich ostatniej kłótni ponad tydzień temu. Ale to nieistotne. Cassie ma problemy, więc Wylie postanawia uratować swoją najlepszą przyjaciółkę przed nią samą. Ale tym razem jest inaczej. Zamiast powiedzieć Wylie, gdzie jest, Cassie wysyła tajemniczo brzmiące wskazówki. W dodatku nie prosi jej, żeby przyjechała sama, tylko wysyła do niej Jaspera. Wylie nie ufa chłopakowi, który sprowadził jej przyjaciółkę na złą drogę, ale nie ma wyboru – musi z nim jechać. Odnalezienie Cassie bardzo szybko przeradza się z trudnego zadania w niebezpieczną misję. Im dalej jadą na północ, w głąb gęstych lasów Maine, tym silniej odzywa się w Wylie przeczucie, że coś jest bardzo nie tak. Czego Cassie im nie mówi? I czy odnalezienie jej nie będzie dopiero początkiem czegoś znacznie gorszego?

Jane Harper - "Susza"

(11 stycznia 2017)
Agent federalny, Aaron Falk, otrzymuje wiadomość wzywającą go do przyjazdu do Kiewarry. Powodem pierwszej od lat wizyty w rodzinnym miasteczku jest pogrzeb jego najlepszego przyjaciela, Luke'a i jego najbliższych. Kiedy dwadzieścia lat wcześniej Falk został oskarżony o morderstwo, Luke zapewnił mu alibi. W atmosferze pełnej podejrzeń Falk i jego ojciec uciekają z Kiewarry. Przed formalnym oskarżeniem Aarona ratuje niezachwiane zapewnienie Luke'a, że w feralnym momencie on i Aaron byli razem. Lecz jest ktoś, kto ma pewność, że to było kłamstwo.
Pośród najdotkliwszej suszy w całym stuleciu, Falk i miejscowy policjant próbują dociec, co naprawdę przytrafiło się Luke'owi. Kiedy pełen obaw Falk rozpoczyna śledztwo dotyczące śmierci przyjaciela, głęboko skrywane tajemnice i kłamstwa wracają ze zdwojoną siłą. Wkrótce Falk przekona się, że małe miasteczka zawsze skrywają wielkie tajemnice... 

Kasie West - "P.S. I like you"

(11 stycznia 2017)
Co robisz, gdy podczas lekcji chemii w głowie wirują ci zamiast pierwiastków fragmenty ulubionych piosenek?
Lily po prostu zapisała wers z ukochanego utworu na ławce. Niczego nie oczekiwała, a jednak następnego dnia zobaczyła, że ktoś dopisał kolejne zdanie. Ktoś, kto najwyraźniej zna tekst tej piosenki. Jak to możliwe, że w tej nudnej szkole ktoś także kocha alternatywne zespoły?
Wkrótce ławkowa korespondencja między Lily a tajemniczym miłośnikiem muzyki nabiera tempa. Rozmawiają nie tylko o muzyce, ale i o swoich problemach i stają się sobie coraz bliżsi. Kim jest ta tajemnicza bratnia dusza?

Elif Şafak - "Araf"

(11 stycznia 2017)
Araf znaczy czyściec. Tu spotkasz się z samym sobą.
Omer, Abed i Piyu. Każdy z nich niedawno przyjechał do Stanów Zjednoczonych na studia w Bostonie. Omer pochodzi z Istambułu, robi doktorat z nauk politycznych, szybko adaptuje się w nowym miejscu i zakochuje się Gail - biseksualnej intelektualistce o skłonnościach samobójczych. Gail jest Amerykanką, która we własnym kraju i we własnej skórze czuje się nie na miejscu. Abed jest biotechnologiem, którego martwi sposób prowadzenia się Omera, niespodziewana wizyta matki i stereotypowy sposób postrzegania Arabów w Ameryce. Piyu to Hiszpan, który ma zostać dentystą wbrew lękowi przed ostrymi narzędziami; nieustannie niepokoją go latynoscy krewni jego niestabilnej emocjonalnie dziewczyny - Algre.
Z upływem czasu ich relacje ewoluują tak samo jak ich postrzeganie siebie, własnych ojczyzn i kraju, w którym przyszło im żyć. Araf to opowieść o tożsamości, wykluczeniu i przynależności. Wyprawa w świat obsesji w poszukiwaniu nadziei, miłości i przyjaźni.

 Diane Chamberlain - "Jak gdybyś tańczyła"

(12 stycznia 2017)
Molly ma fajne życie, ciekawą pracę, kochającego męża i... pilnie strzeżoną tajemnicę z przeszłości. Ich rodzina wkrótce się powiększy – pojawi się w niej adoptowane dziecko, tymczasem Molly walczy z niepewnością i lękiem. Czy pokocha maleństwo, którego nie urodziła? Czy będzie dobrą matką? Uświadamia sobie, że prawdziwa rodzina powinna być zbudowana na prawdzie. Dwadzieścia lat wcześniej w tragicznych okolicznościach straciła ukochanego ojca. Nigdy nie wybaczyła bliskim kłamstw, jakimi ją karmili. Odeszła z domu i przed światem udawała sierotę. Teraz musi wyznać mężowi, że jej matka wcale nie umarła na raka, a jej krewni wciąż mieszkają w Morrison Ridge, małej miejscowości w Karolinie Północnej. Co więcej, Molly ma dwie matki – adopcyjną i biologiczną. I obie nigdy o niej nie zapomniały. Molly boi się teraz, że wyznanie prawdy przekreśli jej największe marzenie, by zostać matką i zrujnuje jej małżeństwo. Skoro pragnie być dobrą mamą, musi jednak znaleźć sposób, by pogodzić się ze swoją przeszłością i uwierzyć w przyszłość. 


Judith Hooper - "Śpiąca Alicja" 

(12 stycznia 2017)
Alicja wspomina swoje życie przykuta do łóżka w londyńskim pensjonacie. Silną więź z rodzicami i braćmi. Zakazane miłości. Wymarzony Paryż, w którym nie dane jej było zamieszkać. Rozstania z ukochaną Katherine. Czytelnik podąża za Alicją na Montmartre, gdzie z bratem zwiedzała budzące zgorszenie lokale. Zasiada wraz z nią przy rodzinnym stole Jamesów, gdy – najmłodsza z rodzeństwa i jedyna córka – przysłuchiwała się z uwagą dyskusjom najznamienitszych przedstawicieli bostońskiej inteligencji.
Znała swoją wartość. I zdawała sobie sprawę z ograniczeń, jakie narzuciły na nią społeczeństwo i choroba. Co naprawdę dolegało Alicji? Co uwięziło ją w Londynie, nie pozwoliło na powrót statkiem do domu? Depresja czy schizofrenia? A może histeria i kłopoty z tarczycą? W posłowiu autorka przeprowadza intrygującą analizę dolegliwości psychicznych rodziny Jamesów oraz historii medycznej samej bohaterki. 

Ramez Naam - Apex Nexus

(19 stycznia 2017)
Niepokój ogarnia cały świat. Sekrety, kłamstwa, gniew – płyną falami z umysłu do umysłu. Siły policyjne walczą z buntownikami, ale ci, połączeni na poziomie neuronów, nie są łatwym przeciwnikiem. Mobilizują się armie, upadają rządy. Nadchodzi sterowana Nexusem rewolucja. Wśród tego chaosu wyrasta nowa ludzka rasa. A pewna naukowiec, oszalała z bólu, realizuje swój maniakalny plan zapanowania nad systemami elektronicznymi całej planety i stworzenia świata na nowo – na swoje podobieństwo... Apex jest tu. Świat nigdy nie będzie taki sam.

Veronica Roth - "Naznaczeni śmiercią"

(17 stycznia 2017)
Pierwszy tom nowego cyklu autorki "Niezgodnej", którego gatunek można określić jako pogranicze sf i fantasy z  elementami prozy psychologicznej. Jednoczesna premiera w 33 krajach! Na jednej z planet w odległej galaktyce żyją dwa nienawidzące się wzajemnie i walczące o władzę ludy. Losy Cyry i Akosa splatają się brutalnie. Początkowa wrogość przeradza się we wzajemne ukojenie. Kiełkujące uczucie wymaga zaprzeczenia dawnym relacjom, obsesjom, wyobrażeniom. Naznaczeni śmiercią, naznaczeni stratą. Wyzwoleni przez miłość.


Brittainy C. Cherry - Ogień, który ich spala

(25 stycznia 2017)
Był sobie kiedyś chłopiec, którego pokochałam.
Logan Francis Silverstone był moim zupełnym przeciwieństwem. Kiedy tańczyłam jak urzeczona, on podpierał ścianę. Przeważnie milczał, podczas gdy mnie trudno było uciszyć. Uśmiech przychodził mu z wysiłkiem, natomiast ja unikałam smutku. Pewnej nocy dostrzegłam ciemność, która czaiła się głęboko w nim.
Każdemu z nas czegoś brakowało, jednak razem mieliśmy wszystko. Z obojgiem było coś nie tak, ale obok siebie zawsze czuliśmy, że wszystko jest jak należy. Byliśmy jak spadające gwiazdy przecinające nocne niebo w poszukiwaniu życzenia, modlące się o lepsze jutro. Aż do dnia, w którym go straciłam. Jedną pochopną decyzją zaprzepaścił nasz związek.
Był sobie chłopiec, którego pokochałam. I przez kilka krótkich chwil - trwających tyle co oddech, co szept - pomyślałam, że może i on mnie kocha.

Dominika van Eijkelenborg - Kiedy będziemy deszczem

(26 stycznia 2017)
Inga de Graaf, z pochodzenia Polka, wychodzi na spacer z psem i już nie wraca. Zaniepokojony mąż zgłasza zaginięcie, nie wierząc, że kobieta mogłaby porzucić wszystko i odejść w ten sposób. Policja zaczyna akcję poszukiwawczą. Pierwsza doba nie przynosi żadnych rezultatów. Dopiero mailowa korespondencja zaginionej, którą odkryto w koszu jej laptopa, naprowadza na nikły ślad. Okazuje się, że Inga kryła mroczną tajemnicę. Sama siebie nazywa kobietą nie o dwóch, ale o stu twarzach. Jej zaginięcie to tylko początek lawiny przerażających zdarzeń i odkryć. Ktoś zginie. Czyjeś ciało zostanie odnalezione. Ktoś zostanie uratowany. Ktoś odejdzie. Cóż, każdy z nas wypracowuje własne sposoby na radzenie sobie z rozczarowaniami, które przynosi los. Niektórzy uciekają, walczą, popadają w odrętwienie. Inni? Mordują.


W styczniu przybędzie nam bardzo dużo ciekawych książek i już nie mogę doczekać się, kiedy je przeczytam. Które z nich was zainteresowały? Piszcie!
A tymczasem ja się z wami żegnam i

do następnego!

Ćwierćwiecze za mną. Mam na imię Patrycja i swego czasu prowadziłam bloga książkowego, by zachęcić innych do czytania. Obecnie mieszkająca na Islandii dziewczyna, która zapragnęła znów powrócić do swojej pasji. W wolnych chwilach uczy się też języka islandzkiego, ogląda słabe filmy, czyta komiksy i pstryka zdjęcia, gdzie popadnie.

16 komentarze

Napisz komentarze
Zaczytana
AUTOR
1/1/17 01:10 delete

Początek roku a już tak dużo perełek :)
Muszę coś wybrać ale nie wiem co. Nowa książka Moyes na pewno!

Reply
avatar
MargoRoth
AUTOR
1/1/17 11:10 delete

Zaciekawiła mnie ,,Marg" oraz ,,Outliersi". Także nowa twórczość Veroniki Roth wydaje się ciekawa. Jednak tym, na co najbardziej czekam na początku tego roku, jest ,,Dwór mgieł i furii"! Chyba nigdy nie byłam aż tak podekscytowana na myśl o jakiejś premierze :D Na szczęście, udało mi się zarazić miłością do tej serii moją mamę, która już zgodziła się kupić nam drugi tom :) Oczekuję też dwóch tomów-kontynuacji serii Starbound. :)

Pozdrawiam cieplutko
BOOK OF SOULS

Reply
avatar
1/1/17 11:48 delete

Tyle takich fajnych powieści... ale chyba najbardziej zaintrygowała mnie powieść pt: Margo. :]

Reply
avatar
1/1/17 13:33 delete

Dopiero początek nowego roku, a już takie cuda! Dużo książek z twojej listy mnie zainteresowało, także trzeba powoli zbierać pieniążki na zakupy :)

Pozdrawiam i zapraszam do mnie! x
http://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/2016/12/TBR-2017.html

Reply
avatar
Spojlerka
AUTOR
1/1/17 14:38 delete

Eh to dopiero pierwszy dzień stycznia, a już po twoich styczniowych zapowiedziach, że ten miesiąc będzie stał pod znakiem chleba i wody:) Podziwiam Remigiusza Mroza i to bez dwóch zdań, kiedy on pisze te wszystkie książki?A kiedy śpi, je i robi coś co nie jest związanez pisaniem? Najbardziej zaciekawiła mnie książka "Margo" :)
Bardzo ciekawy post:)
Pozdrawiam cieplutko :*

Reply
avatar
Sylwia
AUTOR
1/1/17 16:03 delete

Samantha Young <3
Dużo książek wpadło mi w oko. Mam nadzieję, że kilka przeczytam ;D.

papierowe-strony.blogspot.com

Reply
avatar
Judyta Z
AUTOR
1/1/17 17:04 delete

Mój portfel opustoszeje w styczniu ;P Czekam na "Bezkres magii", "Człowieka, który spadł na Ziemię", "P.S. I like you", "Apex", "To co najważniejsze", "Ogień, który ich spala"... i chyba tyle ;)
Pozdrawiam!
houseofreaders.blogspot.com

Reply
avatar
2/1/17 09:48 delete

Tyle Brandonków, a tak mało czasu :<
Na świeta dostałam i dokupiłam sobie już całą serię Ostatniego Imperium, więc będę czytać, czytać, czytać! <3
Ciekawi mnie też ta Kossakowska, nie powiem, że najbardziej spodobała mi się okładka xDDDD
Kasia z Kasi recenzje książek :)

Reply
avatar
2/1/17 16:53 delete

W tym miesiącu wyjątkowo dużo ciekawych książek do czytania. Też nie mam pojęcia, co wybrać!

Pozdrawiam!

Reply
avatar
2/1/17 17:07 delete

Zaciekawiłaś mnie serią "Dwór cierni i róż". Już wielokrotnie widziałam pozytywne komentarze na jej temat. Świetnie, że udało ci się przekonać mamę do jej przeczytania! Ja też staram się przekonać moją mamę do książek, ale na razie z marnym skutkiem. :D

Pozdrawiam!

Reply
avatar
2/1/17 17:08 delete

Z pewnością ta książka przyciąga uwagę! :)

Pozdrawiam!

Reply
avatar
2/1/17 17:10 delete

Też jestem pełna podziwu dla Remigiusza Mroza! Skąd on ma tyle pomysłów i czasu na swoje powieści? :D

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Magicienne
AUTOR
3/1/17 08:56 delete

Jak dużo świetnych książek w styczniu! Chyba najbardziej zainteresowała mnie ta "Wojna Czerwonej królowej" :) Przeczytam też tą nową książkę Roth, chociaż nie mam zbyt dobrych wspomnień z Niezgodną, chciałabym zobaczyć czy warsztat autorki się poprawił.
I jeszcze jedno - przy Margo dwa razy wkleił ci się fragment zaczynający się od słów "Dziewczyna trzymała się na uboczu" :)

Reply
avatar
Amanda
AUTOR
3/1/17 13:26 delete

Kiedy Mróz śpi, że tyle tych książek ciągle wydaje? :D
Interesuje mnie nowa książka Jojo Moyes, Kasie West i Veronici Roth, więc mam nadzieję, że będę miała okazję je przeczytać. ;) Za to Margo Tarryn Fisher już czytałam i to naprawdę kawał mocnej lektury! Zaskoczyła mnie w kilku momentach i naprawdę jestem zadowolona, że mogłam ją przeczytać. ;)

Reply
avatar
3/1/17 14:28 delete

Dziękuję za czujność, poprawione! :)

Reply
avatar
Kaś
AUTOR
16/1/17 15:06 delete

Najbardziej ciekawi mnie "Margo", no i oczywiście nowy Mróz (to pozycja obowiązkowa, z resztą już zaczęłam czytanie :)). Chętnie sięgnęłabym również po "Willow", ale mam zaległości w poprzedniej sadze Andrews (o rodzinie Casteel) i póki co nie chcę brnąć w kolejną serię.

Reply
avatar

Jeżeli spodobał Ci się mój wpis, proszę skomentuj.
Będzie mi niezmiernie miło! :)
Do komentowania nie musisz się logować. Ta opcja włączona jest również dla anonimowych użytkowników.