#1 TBR Books, czyli książki do przeczytania
[Listopad]

11/11/2016 56 Comments A+ a-


Hej wam!
Mam dla was dzisiaj luźny wpis między recenzjami. W tym miesiącu brnę z książkami w zaparte, będzie ich całkiem sporo, więc dla urozmaicenia przygotowałam dla was kilka ciekawych postów.
Jednym z nich jest właśnie ten wpis, w którym to poznacie moje książki do przeczytania. Będą to tytuły, które czekają w kolejce do przeczytania w tym i prawdopodobnie w następnym miesiącu. Więc jest to również lista książek, które w najbliższym czasie będą pojawiać się na moim Instagramie, jak i na blogu.
Zapraszam was do obejrzenia mojego stosiku i dzielenia się opiniami na temat książek, które przeczytaliście.


Tak prezentuje się ów stosik książek TBR, czyli książek "To Be Read".Znajdują się tutaj książki:

 • Marie Lu - "Legenda. Rebeliant" - którą aktualnie czytam
 • Marie Lu - "Legenda, Wybraniec" - która będzie następna w kolejności
 • Kim Holden - "Gus" - którą po prostu muszę przeczytać! Moją recenzję "Promyczka" możecie przeczytać TUTAJ
 • David Levithan - "Pewnego dnia" - książka, którą obiecałam sobie nie czytać, ale była w bibliotece (no i jednak wzięłam), recenzja pierwszej części TUTAJ.
 • J.K. Rowling i Jack Thorne i inni - "Harry Potter i Przeklęte Dziecko" - czyli książka, której troszeczkę się boję, ale i tak przeczytam
 • J.R.R. Tolkien - Trylogia "Władca Pierścieni" - czyli ogromne tomisko za zaledwie 12 złotych (sick!)
 • Virginia C. Andrews - "Kwiaty na poddaszu" - seria, którą wielokrotnie mi polecano
 • J.A. Redmerski - "Na krawędzi nigdy" - ponieważ kocham książki z motywem muzyki
 • David Ebershoff - "Dziewczyna z portretu" - ponieważ oglądałam film
 • Rod Ress - "Demi-Monde. Zima" - bo to książka o wirtualnym świecie!

Na zdjęciu nie znajduje się:
 • Paulina Mikuła - "Mówiąc inaczej" - której e-booka uda mi się przeczytać, dzięki akcji promującej czytelnictwo #czytajpl, o której możecie przeczytać TUTAJ
 • Hyeonseo Lee, David John - "Dziewczyna o siedmiu imionach" - ponieważ tematyka Korei Północnej niezwykle mnie interesuje. Książkę zakupiłam na dworcu (godzina opóźnienia pociągu, hmm) w księgarni tanich książek (no i jak mogłam nie skorzystać!)Pierwsza z nich to:

Marie Lu - "Legenda. Rebeliant"


Piętnastoletnia June, urodzona w elitarnej rodzinie w jednej z najbogatszych dzielnic Republiki, jest wojskowym geniuszem.
Również piętnastoletni Day, urodzony w slumsach sektora Lake, jest najbardziej poszukiwanym przestępcą Republiki.
Pochodzący z dwóch różnych światów June i Day nie mają powodu, by się spotkać, aż pewnego dnia brat June, Metias, pada ofiarą morderstwa, a Day staje się głównym podejrzanym. Wciągnięty w śmiertelną zabawę w kotka i myszkę, Day ucieka, próbując jednocześnie uratować swą rodzinę, a June desperacko usiłuje pomścić śmierć brata.
Zbieg okoliczności sprawia, iż oboje odkrywają prawdę o wydarzeniach, przez które połączyły się ich losy. 


Marie Lu - "Legenda. Wybraniec"

UWAGA! SPOJLERY! Day i June docierają do Vegas w chwili, kiedy staje się coś nieprawdopodobnego: Elektor Primo umiera, a jego syn – Anden – przejmuje rządy w Republice. W chwili kiedy kraj pogrąża się w chaosie, Day i June dołączają do Patriotów. W zamian za obietnicę odnalezienia Edena oraz przerzucenia ich do Kolonii, Day decyduje się na coś, czego unikał przez całe życie – razem z June wezmą udział w zamachu na nowego Elektora Primo.
Śmierć Elektora to szansa na zmiany w kraju, w którym mieszkańcy zbyt długo byli zmuszani do milczenia.
Jednak kiedy June zbliża się do Elektora, zdaje sobie sprawę, że Anden w niczym nie przypomina swojego ojca. Dziewczyna jest rozdarta między tym, czego oczekują od niej Patrioci, a swoim przeczuciem: A jeśli to właśnie Anden jest nadzieją na nowy początek? Czy rewolucja nie powinna być czymś więcej niż zemstą pełną gniewu i krwi? A co jeśli Patrioci się mylą?

Kim Holden - "Gus"UWAGA! SPOJLERY! Ciąg dalszy podróży, w którą zabrał was "Promyczek". Oto historia Gusa. Opowiada o zagubieniu. O odnalezieniu. I o stopniowym procesie uzdrawiania. Szczerze mówiąc, nie wiem już jak żyć. Promyczek nie była tylko moją najlepszą przyjaciółką, była moją drugą połówką. Drugą połową mojego umysłu, mojego sumienia, mojego poczucia humoru, mojej kreatywności... Była drugą połową mojego serca.W jaki sposób człowiek może wrócić do swoich zajęć, jeśli na zawsze stracił połowę siebie? Jest tylko ból i pustka, jasnego światełka już nie ma...David Levithan - "Pewnego dnia"


Kiedy Rhiannon spędza cudowny dzień ze swoim chłopakiem, który wreszcie jest taki, jakim go sobie wymarzyła, nie wie jeszcze, że w rzeczywistości to nie był Justin, ale A – szesnastolatek codziennie budzący się w ciele innej osoby.
Zakochany w Rhiannon A zrobi wszystko, żeby codzienna zmiana płci, wyglądu, charakteru i miejsca zamieszkania nie stanowiła przeszkody dla ich miłości. Tylko czy Rhiannon to wystarczy?


J.K.Rowling, Jack Thorne i inni... - "Harry Potter i przeklęte dziecko"
Harry Potter nigdy nie miał łatwego życia, a tym bardziej teraz, gdy jest przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, mężem oraz ojcem trójki dzieci w wieku szkolnym. Podczas gdy Harry zmaga się z natrętnie powracającymi widmami przeszłości, jego najmłodszy syn Albus musi zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem, które nigdy nie było jego własnym wyborem. Gdy przyszłość zaczyna złowróżbnie przypominać przeszłość, ojciec i syn muszą stawić czoło niewygodnej prawdzie: że ciemność nadchodzi czasem z zupełnie niespodziewanej strony.J.R.R. Tolkien - "Władca Pierścieni"Ogromna, z epickim rozmachem napisana powieść wprowadza nas w wykreowany przez wyobraźnię autora świat. Przykuwająca uwagę i wzruszająca, zabawna, choć momentami także przerażająca, opowieść ta rzuca na czytelnika czar, od którego nawet po zakończeniu lektury trudno się uwolnić. Niełatwo powiedzieć, na czym polega tajemnica uroku wywieranego przez Władcę Pierścieni. Miał niewątpliwie rację C.S Lewis, pisząc: "Dla nas, żyjących w paskudnym, zmaterializowanym i pozbawionym romantyzmu świecie możliwość powrotu dzięki tej książce do czasów heroicznych przygód, barwnych, przepysznych i wręcz bezwstydnie pięknych opowieści jest czymś niezwykle ważnym". 


Virginia C. Andrews - "Kwiaty na poddaszu"


Szczęśliwą z pozoru rodzinę Dollangangerów spotyka tragedia - w wypadku samochodowym ginie ojciec. Matka z czwórką dzieci zostaje bez środków do życia i wraca do swego rodzinnego domu. Niezwykle bogaci rodzice mieszkający w ogromnej posiadłości, wyrzekli się córki z powodu jej małżeństwa z bliskim krewnym, a narodzone z tego związku dzieci uważają za przeklęte. W tajemnicy przed dziadkiem rodzeństwo zostaje umieszczone na poddaszu, którego nigdy nie opuszcza. Dzieci żyją w ciągłym strachu, a odkrycie, jakiego dokonuje najstarszy brat, stawia rodzeństwo w obliczu nieuniknionej katastrofy.


 J.A. Redmerski - "Na krawędzi nigdy"


Pewnego dnia Camryn Benett porzuca swoje dotychczasowe życie i wsiada w pierwszy lepszy autobus. Rusza w nieznane, zabiera ze sobą jedynie pieniądze i telefon. Na trasie spotyka tajemniczego Andrew Parrisha. Mężczyzna jest przystojny, zagadkowy i zachowuje się tak, jakby wczoraj i jutro nie istniały. Razem przemierzają gorącą i dziką Amerykę. Dzięki Andrew Camryn odkrywa, czym jest miłość i gorąca namiętność. Te kilkanaście dni, które spędzają razem, zmienia ich bezpowrotnie. Jednak Andrew ma tajemnicę, jedną z najgorszych. Przyjdzie czas, w którym Camryn dowie się, co ukrywa jej ukochany. David Ebershoff - "Dziewczyna z portretu" i Rod Rees - "Demi-Monde"


Greta sama zaproponowała Einarowi, żeby założył pończochy i damskie buty. Chciała dokończyć zamówiony kobiecy portret, a modelka nie mogła przyjść do pracowni. Mąż – mężczyzna o subtelnych rysach i drobnej budowie ciała – zdawał się idealny do tego zadania. Ot, niewinna prośba, artystyczny żart… Greta nie mogła przypuszczać, że ta chwila zmieni całe jej życie: obudzi w nim pragnienie, które trudno będzie zlekceważyć i uciszyć.


Demi-Monde to: Świat, w którym żyją najokrutniejsi psychopaci w dziejach. Świat, w którym spełniają się najdziksze fantazje i najstraszliwsze koszmary. Świat, w którym awatary są bardziej prawdziwe niż ludzie. Świat, w którym najwięksi zbrodniarze z robią wszystko, by uciec ze swojego wirtualnego więzienia i opanować real. Czy samotna dziewczyna zdoła ich powstrzymać?Paulina Mikuła - "Mówiąc inaczej" i Hyeonseo Lee, David John - "Dziewczyna o siedmiu imionach"


Nie idź po najmniejszej linii oporu i weź tą książkę na tapetę – bynajmniej, nie pożałujesz! Jeśli w powyższym zdaniu nie znalazłeś co najmniej trzech błędów, ta książka jest dla Ciebie! Paulina rozwiewa wątpliwości językowe i pokazuje, że nauka poprawnej polszczyzny może być doskonałą rozrywką! W książce opartej na formacie internetowego vloga znajdziesz jeszcze więcej nowych, zabawnych i prostych sposobów na zapamiętanie zasad poprawnej polszczyzny.

Tuż przed wkroczeniem w dorosłość postanowiła uciec z Korei Północnej. Nie przypuszczała wtedy, że zanim ponownie zobaczy się ze swoją rodziną, minie dwanaście lat.
Nie zdołała zniknąć niezauważona, a to oznaczało, że gdyby wróciła, naraziłaby siebie i swoją rodzinę na więzienie, tortury, a być może nawet na śmierć w publicznej egzekucji. Hyeonseo została więc w Chinach. By móc tam przetrwać, musiała błyskawicznie opanować język. Dwanaście lat później powróciła na granicę północnokoreańską, by przewieźć matkę i brata na teren ambasady Korei Południowej w jednym z krajów ościennych. Nie wiedziała jeszcze, że czeka ich najbardziej mozolna, kosztowna i niebezpieczna podróż w życiu.


Aż tyle książek czeka na mnie w tym i prawdopodobnie następnym miesiącu! Obiecałam sobie, że poświęcę się teraz czytaniu książek i tak oto przedstawiam wam mój plan czytelniczy.
To tyle ode mnie, piszcie w komentarzach, na recenzje których książek czekacie najbardziej. Które z nich już czytaliście? Napiszcie, co o nich sądzicie!
Ja żegnam się z wami, a już niedługo przedstawię wam recenzję książki "Co z ciebie za matka?",

do następnego!


Dwudziestojednoletnia studentka języków obcych w turystyce. Leniwy i uparty człowiek. Zagorzały miłośnik i zbieracz książek. Od czasu do czasu twórca.

56 komentarzy

Napisz komentarzy
11/11/16 16:52 delete

Na mojej liście TBR (która fizycznie nie istnieje :D ) również znajduje się "GUS", którego jednak oszczędzam na wyjątkowy czas :D Bardzo chcę też przeczytać "Na krawędzi nigdy", ale jak na złość w bibliotece notorycznie natykam się na drugą tylko część tej serii :/

Paulina z naksiazki.blogspot.com

Reply
avatar
Zaczytana
AUTHOR
11/11/16 16:52 delete

To miłego czytania. ^^
Gus rozwala system! potwierdzone info :)

Reply
avatar
Kremciowata
AUTHOR
11/11/16 17:06 delete

O Marie Lu! Nie czytałam jeszcze żadnej jej książki, ale strasznie mnie one ciekawią :D
Promyczek i GUS!!!!!!!!!!! Te książki również bardzo mnie ciekawią, dlatgeo koniecznie muszę się za nie zabrac :D
Harrego kijem nie tknę!
Ostatnio mam strasznie ochotę na Władcę pierścieni, Hobbita oraz grę o tron. to z powodu iż niedługo ma wyjść to nowe śliczne wydanie GOT'a. Je koniecznie sobie kupię i przeczytam oczywiście. A na władcę pierścieni i Hobbita poczekam, kto wie, może również i tego ukaże się ładniejsze wydanie :P
Ja mam troszkę książek zarówno własnych jak i recenzenckich do czytania, ale listopad to zdecydowanie nie miesiąc książek. W tym miesiącu jakoś przestawiłam się na oglądanie Pamiętników wampirów :P
Buziaki :*
pomiedzy-wersami.blogspot.com

Reply
avatar
Unknown
AUTHOR
11/11/16 17:18 delete

Czytałam tylko książkę związaną z "Pewnego dnia" - "Każdego dnia" i nie podobała mi się ona. Jakoś Levithan i jego styl nie przypadł mi do gustu. Też chcę przeczytać "Władcę pierścieni", choć słyszałam, że bardzo wolno się rozkręca (jak "Hobbit", który zresztą bardzo mi się podobał).
Pozdrawiam,
Biblioteka książkowych recenzji

Reply
avatar
Unknown
AUTHOR
11/11/16 17:19 delete

Mega czekam na "Dziewczynę o siedmiu imionach" ze względu na moje zainteresowanie Koreą(choć niekoniecznie północną :) ) :)

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
11/11/16 18:06 delete

Zdecydowanie "Gus" zasługuje na ten wyjątkowy czas, bo sama ta książka wydaje się wyjątkowa. Nie mogę się doczekać aż po nią sięgnę (no i termin z biblioteki mnie trochę goni). Z bibliotekami właśnie jest tak, że bardzo często nie ma tych książek, których bardzo chcemy. Ja już od jakiegoś czasu czaiłam się na "Gusa", żeby w końcu znaleźć go dostępnego, ale w... Cieszynie. Koleżanka musiała go wypożyczyć u siebie w mieście, żebym i ja miała możliwość jej przeczytania.
Natomiast "Król kruków" jest dla mnie nieuchwytny cały czas. :(

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
11/11/16 18:07 delete

Dziękuję! Guuuuus, nie mogę się doczekać!

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
11/11/16 18:10 delete

Akurat jestem po lekturze pierwszej części "Legendy" i muszę powiedzieć, że jestem zadowolona. Dystopia połączona z akcją i romansem dały naprawdę kawał dobrej lektury. Polecam!
Przypomniałaś mi o Hobbicie. Chyba wypadałoby go sobie przypomnieć przez lekturą "Władcy pierścieni". :)
Oglądałam Pamiętniki wampirów, ale do pewnego czasu, bo później zrobiło się, według mnie, trochę zbyt "cudacznie".

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
11/11/16 18:12 delete

No proszę, mnie akurat całkiem podobała się książka "Każdego dnia", ale drugiej części nie chciałam tknąć. A potem weszłam do biblioteki... Co ona robi z ludźmi. :D
Trylogia "Władcy pierścieni" to troszkę grubasek, więc podejrzewałam, że wolno się rozkręca, więc i wolno się w nią wkręca. Dam jednak radę. :)

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
11/11/16 18:14 delete

Ja interesuję się tymi dwoma państwami, chociaż nie ukrywam, że ciekawi mnie jednak ta Korea, a której nie wie się praktycznie nic. To jest właśnie w niej niesamowicie ciekawe.

Pozdrawiam!

Reply
avatar
onlypretender
AUTHOR
11/11/16 18:29 delete

ale plany :D mnie film Dziewczyna z portretu nie zachęcił do przeczytania książki, ciekawe jak Tobie się spodoba. powodzenia :)

Reply
avatar
Alexandra
AUTHOR
11/11/16 19:26 delete

Również chciałabym przeczytać "Kwiaty na poddaszu". "Dziewczyna z portretu" również może być ciekawa. "Gusa" też chętnie przeczytam, ale na początku muszę sięgnąć po "Promyczka".

Reply
avatar
MargoRoth
AUTHOR
11/11/16 20:30 delete

Serię Wybraniec bardzo Ci polecam. Czytałam całą i naprawdę ją lubię! Natomiast jeśli chodzi o Harry'ego... właśnie jestem w trakcie czytania i mimo tych wszystkich negatywnych opinii, jakie słyszałam, miałam nadzieję, że jednak jakoś ominie mnie to rozczarowanie. Niestety, jestem trochę zawiedziona. I jest mi tym bardziej smutno, bo naprawdę kocham serię J. K. Rowling :'(
Pozdrawiam cieplutko
Dominika z Books of Souls

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
11/11/16 21:06 delete

Film był ciekawy, ale coś mnie w nim jednak zawiodło. Dlatego właśnie czytam książkę, żeby zobaczyć, czy lepsza czy gorsza. :)

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
11/11/16 21:06 delete

Zdecydowanie polecam "Promyczka"!

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
11/11/16 21:08 delete

Och nie, liczyłam że ten Harry jednak nie będzie taki zły. :( Zobaczymy jednak, jak ją przeczytam. Na pewno napiszę od siebie kilka słów o tej książce.

Pozdrawiam!

Reply
avatar
helena
AUTHOR
11/11/16 21:43 delete

"Przeklęte dziecko" może kiedyś przeczytam, jednak nadal nie jestem pewna.
Do "Mówiąc inaczej" też mnie nie ciągnie, choć moja przyjaciółka ją poleca. Po prostu nie lubię książek popularnonaukowych.
"Na krawędzi nigdy może być ciekawe, a przynajmniej tak mówi okładka :D
Pozdrawiam,
Johamna z booksinshadow.blogspot.com

Reply
avatar
Amanda
AUTHOR
11/11/16 21:56 delete

Pokaźna lista! Nie czytałam żadnej z tych książek, więc bardzo jestem ciekawa recenzji tych tytułów. ;)
Życzę zaczytanego listopada. :)

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
11/11/16 22:42 delete

Mi "Na krawędzi nigdy" polecono, więc sięgnęłam, tym bardziej, że występuje tu motyw muzyki (który uwielbiam w książkach). Zapraszam na swoją recenzję w najbliższym czasie. :)

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
11/11/16 22:42 delete

Dziękuję! Recenzje na pewno będą. :)

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Ania B.
AUTHOR
12/11/16 09:11 delete

Jaki przepiękny blog... <3 Aż szkoda, że dopiero dzisiaj na niego trafiłam. Ale lepiej późno, niż wcale. :D
No, no, widzę zatem, że zaczytany będzie ten miesiąc. Cóż mogę powiedzieć - chyba jedynie życzyć powodzenia. Oby każda lektura okazała się wartościowa. :)
Pozdrawiam i obserwuję,
Ania.

http://chaosmysli.blogspot.com - będzie mi miło, jeśli zajrzysz.

Reply
avatar
12/11/16 10:13 delete

Czytałam jedynie "Kwiaty na poddaszu" oraz "Na krawędzi nigdy". W najbliższym czasie mam w planach "Gusa". Przyjemnej lektury!

Reply
avatar
12/11/16 10:51 delete

Na krawędzi nigdy czy Gus mogłabym przeczytać. ;)

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
12/11/16 11:27 delete

Dziękuję ślicznie!

Pozdrawiam i na pewno zajrzę. :)

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
12/11/16 11:28 delete

Dziękuję i pozdrawiam!

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
12/11/16 11:28 delete

"Gus" w tej chwili to mój numer jeden, jeśli chodzi o kolejność czytania. :)

Pozdrawiam!

Reply
avatar
12/11/16 12:01 delete

Mówiąc inaczej też mam w planach dzięki tej akcji,
Z tych książek co wymieniłaś to czytałam tylko HP i.. polecam :D


Pozdrawiam
To Read Or Not To Read

Reply
avatar
Doviko
AUTHOR
12/11/16 12:47 delete

Jako ogromny wzrokowiec muszę pochwalić fotki. Są przepiękne i cieszą oko *_*
Z twojego TBR interesuje mnie książka Pauliny Mikuły; w końcu poprawne pisanie i mówienie jest czymś bardzo istotnym. Kiedyś sobie ją kupie, a przynajmniej takie mam plany na przyszłość :D Pozdrawiam, Wielopasja

Reply
avatar
Judyta Z
AUTHOR
12/11/16 16:04 delete

"Na krawędzi nigdy" jest świetną powieścią, chociaż pierwszy tom zrobił na mnie większe wrażenie. Podobnie miałam z "Gusem" - "Promyczek" chyba bardziej mnie oczarował :)
Życzę Ci przyjemnej lektury!
houseofreaders.blogspot.com

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
13/11/16 13:09 delete

O, no proszę. Czyli Harry Potter ma dość różne opinie. Ciekawe, jak będzie w moim wypadku. :)

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
13/11/16 13:09 delete

Dziękuję ślicznie!
Przeczytałam zaledwie kilka stron książki Pauliny, ale już mogę powiedzieć, że warto ją kupić. :) Ja przynajmniej planuję!

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
13/11/16 13:10 delete

Dziękuję ślicznie i pozdrawiam!

Reply
avatar
Alex
AUTHOR
13/11/16 13:10 delete

"Harry Potter i przeklęte dziecko" mogę Ci powiedzieć, że źle nie było! ;) Ojaa też powinnam przeczytać Władcę Pierścieni. Pozdrawiam :D

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
13/11/16 13:12 delete

Uff, to jak źle nie było, to dobrze. Przyznam, że po tylu negatywnych recenzjach trochę się jej obawiałam, ale mimo wszystko podejdę do niej. Może z mniejszym zapałem, ale jednak. :)

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Alexandra
AUTHOR
13/11/16 13:29 delete

Nominowałam cię do tagu! https://bookwithhottea.blogspot.com/2016/11/the-pokemon-book-tag.html

Reply
avatar
Madusia
AUTHOR
13/11/16 14:00 delete

"dziewczyna z portretu" jako książka szalenie mi się nie podobała i w sumie żałowałam, że po nią sięgnęłam. inaczej było z nowym Harrym, jedyne czego żałowałam to fakt, że jest tak krótki. ;) i też korzystam z tej akcji ebookowej, już trzecią zaczynam czytać, chociaż na telefonie chwilami ciężko jest. ;)
pozdrawiam serdecznie.

Reply
avatar
Grażynka K
AUTHOR
13/11/16 14:24 delete

Wow! Sporo książek! Ja niestety nie mogę pozwolić sobie na planowanie co będę czytać. Pani od polskiego ciągle zadaje nowe lektury do przeczytania i teraz uzbierało się tego naprawdę dużo. Obecnie męczę się z "Lalką", która mi się podoba, ale jest według mnie za bardzo rozwleczona. W ogóle wyobraź sobie, że jesteśmy tak zalegli z materiałem z polskiego, że to jest dramat. Jestem w IV klasie technikum hotelarskiego a kończymy przerabiać podręcznik do 1 klasy, część drugą. Masakra...
A wracając do Twojego postu, to najbardziej jestem ciekawa Harrego Pottera. Ja nie zamierzam go czytać,a le jestem ciekawa Twojej opinii. :)
Mam nadzieję, że uda Ci się wszystko przeczytać :D
Pozdrawiam! Dolina Książek

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
13/11/16 14:42 delete

Myślę, że mi również "Dziewczyna z portretu" nie spodoba się aż tak bardzo, ale mimo wszystko chciałabym ją przeczytać.
Ja przeniosłam się z telefonu na tablet, ponieważ też było mi ciężko czytać na telefonie. :)

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
13/11/16 14:46 delete

Pamiętam, że u mnie też były zaległości materiału na lekcje, a później goniliśmy na sam koniec, kiedy już właściwie powinniśmy ogarniać maturę. No ale jakoś daliśmy radę. :D Ja "Lalki nie czytałam" w ogóle - szczerze mówiąc - bałam się trochę tych wszystkich lektur grubasków (zaczynając od Krzyżaków na Lalce kończąc). Pewnie kiedyś je przeczytam, na razie jeszcze do tego długa droga.
Recenzja Harrego na pewno będzie. :)

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Jabłuszkooo
AUTHOR
13/11/16 15:01 delete

Muszę przyznać, że ambitne masz cele, ja liczę, że uda mi się przeczytać w tym miesiącu cztery książki, które na mnie czekają :)

Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
SZELEST STRON

Reply
avatar
13/11/16 15:40 delete

Bardzo chciałabym przeczytać 'Gus' bo 'Promyczek' ogromnie przypadł mi do gustu :)

Reply
avatar
Book z pasją
AUTHOR
13/11/16 18:02 delete

U mnie też czeka Rebeliant :D I nie mogę nie napisać, że masz git sówkę <3
Zapraszam do siebie :)

Reply
avatar
Nuki
AUTHOR
13/11/16 18:10 delete

Po raz pierwszy weszłam na twojego bloga i ojejciu, jakie tu masz wszystko cudne ♥ :D
Przeczytałam dwie części "Legendy", ale jakoś nie mam ochoty sięgnąć po trzeci tom.. Nie żeby seria była tak beznadziejna, spokojnie :D Po prostu fabuła tak jakoś mało mnie wciągnęła, ale kto wie, może jeszcze zmienię zdanie. "Każdego dnia" również wpadło w moje łapki, ale drugiej części nie ma w mojej bibliotece, a słysząc kilka negatywnych opinii na temat tej książki nie jestem pewna czy chcę ją kupować..
Pozdrawiam :)
http://artefakty-nuki.blogspot.com/

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
13/11/16 23:33 delete

Może uda mi się przeczytać chociaż część z mojego stosiku. Przyznaję, że pół miesiąca za pasem, a wynik mnie niestety nie zadowala. :D

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
13/11/16 23:33 delete

W takim wypadku podejrzewam, że i "Gus" wywrze na tobie świetne wrażenie! :)

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
13/11/16 23:34 delete

Dziękuję! Przeczytałam na razie półtora trylogii "Legendy" i na razie jest bardzo w porządku. :)

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
13/11/16 23:36 delete

Dziękuję! Nie wiem jak podejść właśnie do tej drugiej części "Pewnego dnia", bo nie przekonuje mnie poprowadzenie kontynuacji w ten sposób. No ale zobaczymy, sytuację ratuje fakt, że polubiłam Rhiannon. :)

Pozdrawiam!

Reply
avatar
14/11/16 11:14 delete

Wszystkie te książki, które wymieniłaś chciałabym przeczytać.

Reply
avatar
Katrina
AUTHOR
14/11/16 18:12 delete

DAŁAŚ ZA TO 12 ZŁ?! OK, ja pierwszy tom Władcy kupiłam za 10zł, ale to biedawydanie i tylko jeden tom... a za wszystkie... tak niska cena? Jak oO

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
14/11/16 20:02 delete

Bardzo polecam sklepy "tanie książki" itp. na dworcach! Tam zawsze znajdują cudowne książki w cudownych cenach!

Pozdrawiam!

Reply
avatar
Unknown
AUTHOR
14/11/16 20:50 delete

"Mówiąc inaczej" to chyba jedna z niewielu książek youtuberów, którą naprawdę chcę przeczytać. "Dziewczyna z portretu" to jeden z najlepszych filmów jakie widziałam.
Pozdrawiam,
Ola z pomiedzy-ksiazkami.blogspot.com

Reply
avatar
Justowa
AUTHOR
15/11/16 12:04 delete

Życzę dużo wolnego czasu na pochłonięcie tej dawki literatury ;)
http://justboooks.blogspot.com/

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
16/11/16 21:10 delete

Dziękuję i pozdrawiam!

Reply
avatar
17/11/16 10:17 delete

Nie za dużo tego? xDDD Ogarniesz przeczytać to wszystko w miesiąc? O.o To podziwiam. Ja nie robię sobie stosików do przeczytania, bo zazwyczaj ksiażki, które będę czytać wybieram ze swojej biblioteczki według kaprysu, albo według tego, co mi wydawnictwa i księgarnie przesyłają do recenzji :D W zasadzie ostatnio skupiam się właśnie dla nich, więc z mojej kolekcji ubywa niewiele, bo wiele przybywa xD
Kwiaty na poddaszu też chcę przeczytać dlatego, że wiele osób je poleca :D
Od Harry'ego stronię bardzo i bez kija nie podchodzę, nie ma opcji.
O mamo! Gdzie znalazłaś Tolkiena za 12 zł?!
Powiem Ci - to nie jest zbyt lekka lekturka. Czytałam w gimnazjum i cały cykl czytałam z 10 miesięcy.
Pozdrawiam!
Kasia z Kasi recenzje książek :)

Reply
avatar
Book Prisoner
AUTHOR
17/11/16 19:07 delete

Chyba jednak nie ogarnę. xD Dlatego z założenia miał to być stosik do przeczytania w najbliższym czasie bez określonego terminu. Ja na razie decyduje się na książki ze swojej własnej biblioteczki, te z biblioteki są takim urozmaiceniem, a książek z recenzji na razie nie mam (może kiedyś). :)
Tolkiena znalazłam w Częstochowie na dworcu. Polecam.
Spodziewam się, że nie będzie taki łatwy do czytania, mimo wszystko chciałabym sprobować. :)

Pozdrawiam!

Reply
avatar
21/11/16 22:57 delete

O, tego też u mnie nie ma :D Zresztą podobnie jak "Darów anioła" - od kilku lat nie mogę trafić na żaden z tomów, a jestem niemal pewna, że takowe posiadają :/
Pytanie - śmiać się, a może płakać? :D

Reply
avatar

Jeżeli spodobał Ci się mój wpis, proszę skomentuj.
Będzie mi niezmiernie miło! :)
Do komentowania nie musisz się logować. Ta opcja włączona jest również dla anonimowych użytkowników.